Czy warto inwestować w gotowe domy kanadyjskie?

Choć w Polsce zyskały popularność stosunkowo niedawno, to jednak w rzeczywistości domy kanadyjskie, czyli popularne kanadyjki budowane już są od setek lat. To gotowe tanie domy, które nie tylko są solidnie wykonane, ale również bardzo komfortowe oraz estetyczne.

Szybkość budowy i niska cena

Istnieje szerokie grono zwolenników zarówno domów drewnianych, jak i murowanych. Oba typy budynków mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Jeśli chodzi jednak o popularne kanadyjki, to bez wątpienia ich ogromną zaletą jest szybkość budowy oraz stosunkowo niska cena, w porównaniu do innych konstrukcyjnych rozwiązań. W tym przypadku prace mokre, które sprawiają najwięcej problemów ze względu na to, że aby były efektywne, muszą być przeprowadzane w możliwie jak najkorzystniejszych warunkach atmosferycznych, ograniczają się jedynie do wyłania fundamentów.

Co ważne, w przypadku domów kanadyjskich nie ma bardzo dużych wymagań odnośnie wykonania fundamentów. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że w takim przypadku ściany są zdecydowanie lżejsze (w przeciwieństwie do np. konstrukcji domów murowanych) i nie muszą przenosić na sobie bardzo dużych obciążeń. Kanadyjki to tanie domy gotowe, przede wszystkim dlatego, że do ich powstania nie jest potrzebna duża ilość materiałów , wszystkie prace konstrukcyjne są szybkie i niezbyt wymagające.

Tanie i wytrzymałe

W dzisiejszych czasach niestety nadal bardzo często wiele osób jest przekonanych o tym, że gotowe tanie domy, takie jak kanadyjki, ze względu na to, że nie wymagają poniesienia dużych nakładów finansowych, będą nietrwałe i bardzo szybko ulegną zniszczeniu. Nic bardziej błędnego. Tak naprawdę, jeśli domy kanadyjskie stworzone są starannie i z dużą dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół, wówczas będą one nie tylko trwałe, ale również bardzo ciepłe i komfortowe do zamieszkania. W tym przypadku bardzo ważne jest, aby do budowy domów kanadyjskich używano najwyższej jakości drewna oraz specjalistycznych preparatów pozwalających na znaczące przedłużenie jego trwałości.

Drewno, które będzie przeznaczone do budowy domów kanadyjskich, zanim stanie się częścią ich konstrukcji, musi zostać poddane specjalnemu procesowi suszenia. Odbywa się ono warunkach przemysłowych, co pozwala na obniżenie jego wilgotności nawet znacznie poniżej poziomu 18%. Ponadto takie drewno musi mieć nie tylko gładką powierzchnię, ale również bi wszystkie brzegi koniecznie muszą być zaokrąglone. Według specjalistów te najlepsze domy kanadyjskie, wykonane starannie i z najwyższej jakości materiałów, bez jakichkolwiek remontów są w stanie przetrwać nawet 50-60 lat.