Dom i Wnętrze

Ból pleców, nieprzespane noce… Pora na nowy materac!

Ból pleców, nieprzespane noce… Pora na nowy materac!

Jedną z najczęstszych przyczyn odczuwania dyskomfortu podczas snu jest źle dobrany lub zniszczony materac. Po czym poznać, że najwyższa pora wymienić stary, wysłużony model na nowy egzemplarz?

Pora na zmiany w sypialni

Jeśli sen zamiast ukojenia i odpoczynku przynosi Ci łamanie w kręgosłupie, rozdrażnienie i ból głowy to wyraźny sygnał, że materac przestał spełniać swoją funkcję. Pierwszą oznaką wskazującą na zużycie materaca jest utrata pierwotnego kształtu. Jeśli na Twoim materacu pojawią się wszelkiego rodzaju wgłębienia, odczuwalne zgrubienia w wypełnieniu, a sprężyny zaczną wyraźnie skrzypieć, to możesz mieć pewność, że pora wybrać się do sklepu.

Siedlisko bakterii

Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale w każdym materacu roi się od kurzu, roztoczy i bakterii. Co noc do naszej pościeli przedostaje się naskórek, łupież i pot. Pranie pokrowca i częsta zmiana poszew nie są w stanie zapewnić całkowitej higieny podczas snu, dlatego ważne jest, aby raz na 7-10 lat wymienić materac na nowy.

Materace na wymiar skrojone na miarę Twoich potrzeb

Producenci materacy oferują obecnie bardzo duży wybór modeli o zróżnicowanej strukturze wewnętrznej. Wśród dostępnych opcji znaleźć możesz materace piankowe, kieszeniowe, sprężynowe, lateksowe i popularne ostatnio modele z pianki termoelastycznej. Pamiętaj, że powierzchnia materaca powinna dawać stabilne podparcie dla kręgosłupa na całej jego długości, dlatego warto wybierać modele o średnim stopniu twardości. Jeśli posiadasz łóżko o nietypowym kształcie lub wymiarach, masz możliwość zamówienia materac na specjalne zamówienie. Najlepsi producenci wykonują materace na wymiar, które idealnie dopasują się do Twoich oczekiwań. Więcej informacji znajdziesz na stronie studiomaterace.pl.

Previous ArticleNext Article
nowoczesne huśtawki ogrodowe pergola ruchoma pergole tarasowe producent